ŞİRİNCE MÜZİK KÖYÜ

Üçhan Sanat Prodüksiyon / MEHMET GÖKHAN BAĞCI

Şirince Müzik Köyü, 6-15 yaş arası çocukların potansiyel gelişim alanlarının farkına varılması için uluslararası müzik eğitimi veren yaz kampı projesidir. Klasik Keyifler Müzik Derneği ortak sanat yönetmeni ve viyolonsel sanatçısı Mehmet Gökhan Bağcı tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Başladığı ilk yıl, tüm dünyada destek ve eğitim projeleri üreten uluslararası yardım örgütü RET International öğrencilerini ve Türkiye'nin 7 bölgesinden müzik yapmak için gelen öğrencileri ağırlamıştır. Uluslararası konservatuvarlarda müzik eğitimi almış, alanında uzmanlaşmış profesyonel sanatçılardan oluşan eğitmen kadrosu ile tüm dünyada kabul görmüş eğitim standartlarını, en üst düzeyde, güncel ve yenilikçi yaklaşımıyla eğitimler vermektedir.

 

Orff-Schulwerk, Kodaly, Dalcroze, Suziki müzik yaklaşımları ile beraber Soundpainting, Beden Müziği, Dans, Koro, Solfej, Yeni Müzik, Kompozisyon, Yoga ve Maket Enstruman Yapımı eğitimleri ile realite ve proaktiviteyi ilke edinen Şirince Müzik Köyü, alternatif ve ilerici eğitim anlayışı ile faaliyet göstermektedir. 

Şirince Müzik. Köyü, hazırlanan program ve müzik yaklaşımlarıyla çocuklarda beynin sağ (duygusal) ve sol (bilişsel) tarafı birlikte kullanılması sağlayarak ve öğrenmeyi kalıcı hale getirerek sahip olduğu potansiyeli bulup ortaya çıkarmasını hedefler. Kültürel ve sosyal öğrenmeninde etkili sonuç verdiği çalışmaları ile ise çocuklardaki sözel, görsel, müzikal, bedensel zeka gibi potansiyel gelişim alanlarının gelişiminede katkı sağlamaktadır.